22 grudnia 2014

Dziś pod wodą spotkaliśmy Świętego Mikołaja! Prosił, żeby przekazać wszystkim grzecznym i niegrzecznym Nurkom najserdeczniejsze życzenia świąteczne!

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam wszystkim!!

zyczenia01.jpg

21 grudnia 2014

Wraz Płetwonurkami z Aquadivers i Skorpeny wykonaliśmy pomiar i wspólne nurkowanie na Jeziorze Krzywym w Olsztynie.

Przy okazji pod wodą znalazła się choinka, którą dzielnie ubierali płetwonurkowie.

krzywe2.jpg

13-14 grudnia 2014

Tym razem pojechaliśmy robić badania na Kulkę, do ośrodka Nemo. Udało się podpiąć 3 nurków do Holtera EKG, oraz zrobić kilka fajnych nurkowań.

Przy okazji mieliśmy możliwość przetestowania ogrzewania nurkowego, które bardzo dobrze się sprawdziło, bo temperatura wody dochodziła do 2 stopni Celcjusza.

kulka02.jpg

 

22-23 listopada 2014

Byliśmy na XVI Konferencji Naukowej Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, która w tym roku odbyła się w Lidzbarku Warmińskim.

Wysłuchaliśmy wiele ciekawych prezentacji i poznaliśmy bardzo interesujących ludzi, którzy zajmują się nurkowaniem zarówno od strony technicznej jak i medycznej i psychologicznej.

Za rok mamy nadzieję zaprezentować tam wyniki naszego badania.

ptmith.jpg

Październik - Listopad 2014

Przeprowadziliśmy się do Olsztyna, żeby do wody było bliżej! Z domu na nurkowisko mamy około 3km, dlatego udało nam się przyspieszyć z pomiarami. Większość badań wykonaliśmy na jeziorze Krzywe, Wuksniki i Żbik.

Zapraszamy do galerii ze zdjęciami z pomiarów.

wuksy01.jpg

27 sierpnia 2014

Na morzu mocno wieje, więc zamiast nurkować wklepujemy do bazy danych wyniki Waszych ankiet, testów psychologicznych, dane z komputerów nurkowych oraz dane z analizy Holtera EKG.

Pozdrawiamy z Korsyki!

 korsyka02.jpg

15 - 21 lipca 2014

Serdecznie zapraszamy do Jastarni w dniach 15-21 lipca do Baza Nurkowa Hel!

Będziemy wykonywać pomiary Holterem oraz pulsometrami. Będziemy mieli też legendarny sprzęt oświetleniowy firmy GRALmarine do testów dla chętnych!

Na miejscu codziennie będzie organizowanych kilka wypłynięć na wraki zatoki (Malutka, Trałowiec, Groźny, Bryza, Kanonierka itp.)- koszt wypłynięcia zależy od wraku (około 50zł od osoby).

W bazie nurkowej istnieje możliwość nabicia praktycznie każdego gazu (ceny bardzo przystępne).

W bazie można też wynająć klimatyczną przyczepę campingową ;) Oczywiście można też poszukać na własną rękę jakiegoś lokum w Jastarni.

Zapraszamy wszystkich nurków, ale też osoby, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, albo podnieść swoje kwalifikacje ponieważ na miejscu będzie taka możliwość!

W celu rezerwacji przyczepy, oraz uzyskania dokładnych informacji co do kosztów i miejsc wypłynięć prosimy dzwonić do Bazy Nurkowej Hel, do Andrzeja Sali: 604 777 383

W celu ewentualnego umówienia się na kurs prosimy dzwonić do instruktora Pawła Poręby: 604 060 428

Osoby chcące wziąć udział w badaniu prosimy o kontakt mailowy: doktornurek@gmail.com , przez Facebooka lub telefoniczny 608488322


Serdecznie zapraszamy!
Do zobaczenia!

Magdalena Starek i Łukasz Stelmaszczyk – Medycyna Pod Ciśnieniem

na_fejsa.jpg

1 - 6 maja 2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych badaniach. Tym razem będziemy na Półwyspie Helskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt za pomocą formularza z naszej strony www albo za pośrednictwem telefonu 608488322.

hel.jpg

19 kwietnia 2014

Życzymy Wszystkim wesołych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy!

na_fejsa.jpg

6 kwietnia 2014

Kolejny jednodniowy wypad, tym razem do Jaworzna . Piękna pogoda sprzyjała nie tylko nurkowaniu, ale także naszemu badaniu. Bardzo chętnie kolejny uczestnik pozował do zdjęć dumnie eksponując elektrody na swoim ciele :)

Zdjęcia z Koparek są w zakładce Galeria na naszej stronie! Zapraszamy do oglądania! 

koparki04-06_19.jpg

29 marca 2014

Tym razem jednodniowy wyjazd do Piechcina,  udało się wrócić z kolejnym pomiarem!

Zdjęcia z Piechcina są w zakładce Galeria na naszej stronie! Zapraszamy do oglądania!

Piechcin03.jpg

22-23 marca 2014

Wyjazd do Poznania był bardzo owocny , nie tylko w nowe pomiary, ale i liczne znajomości! Dzieki dobrej organizacji  wyjazdu, którą zawdzięczamy członkom klubu Nautica Poznań mamy 7 kolejnych rejestracji – 3 Holterem i 4 pulsometrem.

Podczas pobytu mieliśmy także możliwość opowiedzenia nieco więcej o naszym projekcie i podyskutowania z zainteresowanymi.

Zdjęcia i relacje na stronie Klubu Nautica:

http://nautica.poznan.pl/klub/?p=2827

Super filmik zmontowany przez Michała i Marlenkę!

http://www.youtube.com/watch?v=Vnt6knsqrrI&feature=youtu.be

 

Zdjęcia z Poznania i Kosewa są w zakładce Galeria na naszej stronie! Zapraszamy do oglądania!

HT8C1872.jpg

22-23 marca 2014

Dzięki uprzejmości Klubu Nurkowego Nautica Poznań w dniach 22-23 będzie nas można znaleźć w Pozaniu! W sobotę 22 o godzinie 18 będziemy przedstawiać wstępne wyniki naszej pracy oraz opowiadać o projekcie. W dniu 23 będziemy wykonywać pomiary w wodach Wielkopolski- szczegółowe informacje wkrótce! Zapraszamy do śledzenia naszej strony!! 

 

Plakat_v_4.jpg

31 grudnia 2013 - 7 stycznia 2014

Byliśmy z rejestratorem holterowskim i całą resztą sprzętu w Dahab!

Testowaliśmy obudowę, podłączenia, komputery xDEEP i całą resztę sprzętu potrzebnego do badania. Wszystko poszło zgodnie z planem, wykonaliśmy kilka pomiarów - od 30m do 60m.

Dokładniejsza relacja z wyjazdu na stronie magazynu Bluelife:

http://www.bluelife.pl/Medycyna-pod-Cisnieniem%20w%20Dahab

Póki co zapraszamy do galerii zdjęciowej. 

 

P1060249.JPG

19 grudnia 2013

Dziś na stronie Magazynu Bluelife ukazał się artykuł opisujący projekt Medycyna pod Ciśnieniem.
Zapraszamy do lektury!

http://www.bluelife.pl/Zbadaja-prace-serc-podczas-nurkowania

screen.jpg

11 grudnia 2013

Dziś przełomowy dzień. Bartek Grynda z firmy GRALmarine wykonał dla nas zupełnie bezinteresownie specjalną obudowę na Holtera EKG.

Firma GRALmarine znana jest ze wspierania "podwodnych" projektów. Niektóre z już zrealizowanych zostały opisane na stronie http://www.gralmarine.com/ - polecamy lekturę - rozwiązania są niesamowite!

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż firma GRALmarine wykonała ją dla nas zupełnie za darmo, a Bartek Grynda na pytanie o cenę odpowiedział, że "trzeba wspierać polską naukę" :)

Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

obudowailogo.jpg

Powyżej unikalna obudowa na Holtera EKG wykonana przez firmę GRALmarine

09-11 listopada 2013

Tym razem na nurkowisko jechaliśmy z Holterem i pulsometrem, co zaowocowało aż sześcioma pomiarami (po trzy każdym z urządzeń).Problem z ochroną Holtera nadal istniał, dlatego w przerwie między nurkowaniami zadzwoniliśmy do Pana Bartka Gryndy z GRALmarine z zapytaniem, czy nie podjąłby się zrobienia obudowy na nasz cenny rejestrator? Ku naszej radości podjął się tego zadania!

aktualnosci2.JPG

Nie ma wyjątków! Nawet kierownik projektu został przebadany ;)

28-29 września 2013

Dwie rejestracje za nami! Czemu tak mało? Tym razem poza wilgocią w sucharze problemem mogło też być panujące w nim ciśnienie gazu, ponieważ na ten weekend planowane były głównie głębokie nurkowania. Z racji tego, że nikt, z producentem włącznie, nie był w stanie udzielić nam odpowiedzi na pytanie jakie ciśnienie wytrzyma rejestrator, nurkowania głębsze niż 20m odpuściliśmy. Wracaliśmy do domu zawiedzeni ilością pomiarów i wtedy właśnie postanowiliśmy, że za ostatnie pieniądze z mini-grantu kupimy pulsometr z możliwością zapisu. Pulsometr nie daje takich możliwości jak rejestrator Holter-EKG, ale do zweryfikowania niektórych z naszych hipotez w zupełności wystarczy. Poza tym, jesteśmy w stanie w czasie każdego nurkowania wykonywać 2x więcej pomiarów.

14-16 września 2013

Pierwsze trzy pomiary wykonane! Nie obyło się bez komplikacji. Nie w pełni szczelne skafandry zmusiły nas do improwizacji- Holtera przed wilgocią zabezpieczaliśmy lateksową rękawiczką i srebrną taśmą. Wiedzieliśmy dobrze, że taka ochrona jedynie zabezpieczy urządzenie przed delikatnym podciekaniem skafandra, a nie przed poważnym zalaniem, które np. na wraku czasem może się zdarzyć. Był stres, bo rejestrator, który użyczyła nam uczelnia kosztuje tyle, ile lekarz stażysta zarabia w ciągu 8 miesięcy- z dyżurami!
aktualnosci1b.JPG

Na zdjęciu Zalewa - pierwszy ochotnik do badania :)